
Що таке ковідне безсоння і чи можна його позбутися?
Ковід приніс нам багато негативних наслідків і серед таких, які стають уже як би постійними супутниками наших буднів. У квітні 2020 року з’явилося так зване поняття ковідного безсоння. Спочатку вона була наслідком перенесеної ковідної інфекції, ну а тепер це поняття буквально розрослося. Спати перестали все- і перехворіли на ковід і поки що абсолютно здорові. Що ж це за звір-ковідне безсоння? Це в принципі те саме безсоння, тільки набагато агресивніше і безжально. Це може бути масивне, різке загострення старого і вже звичного безсоння, яке взагалі більше не піддається якомусь впливу, тобто на неї не впливають колишні інструменти-медикаменти, медитації. Це може бути абсолютно нове порушення так чи інакше пов’язане з пандемією або загострення старої проблеми зі сном. Або безсоння, яке виникло після перенесеного ковіда. Чим же характерне ковідне безсоння?
- Поганим засинанням,
- частим пробудженням з почуттям страху або навіть панічними атаками,
- важко піддається звичайному лікуванню.
Почалася епідемія безсоння після тривалого та інтенсивного інформаційного бомбардування про небезпеку заразитися і померти, ізоляцією та візуальної зміни навколишнього світу-маски, спорожнілі вулиці, закриті установи, а також неможливістю особистого контролю своєї життєвої ситуації. Втрата фінансового захисту, пов’язаного із масовими скороченнями робочих місць, соціальна ізоляція додала страхів. Наша захисна система стала стрибати в різні боки, зірвалася з котушок і вирішила пильнувати вдень і вночі. Локдаун, сидіння вдома, робота на дистанційній прив’язали людей до комп’ютерів і телевізорів, зірвавши біологічний ритм і порушивши роботу трьох таймерів біологічного годинника-світла, сієсти та фізичної активності. Гормон сну мелатонін перестав виділяється у достатніх дозах для якісного сну. Наслідком постійного пошуку захисною системою небезпеки став негативний денний баланс, нейронні мережі перестали знаходити позитивну інформацію. Негативні думки-проблеми включають нічні каруселі і лягають з нами в ліжко і перебувають у ній до ранку. Ну а з ранку все по новій. Необхідно почати ставити програму з відновлення природного біологічного ритму, вигнання з голови та ліжка негативних думок-тривог, відновлення позитивного денного емоційного балансу, запуск позитивних джерел енергії та позбавлятися від пожирачів енергії-негативу. А також навчитися відправляти збиту систему захисту на відпочинок. Як знову почати спати? Як повернути відчуття здоров’я та відпочинку після сну? Слідкуйте за нашою сторінкою, де найближчим часом з’явиться нова програма: ЯК ПОБУТИСЯ ВІД БЕЗСОНКИ?
