
Як проявляється прогресуючий синдром вигоряння?
До мене прийшов, вірніше, приїхав з іншого міста дизайнер по каменю, щоб показати зразки шиферу. Зразки забули вдома. Стояв перед моїми дверима в ступорі і не міг вирішити, зайти в квартиру і розповісти про шифер або піти геть.
Порушення пам’яті, випадання шматків інформації, забування потрібних слів ( хибна деменція), проблема прийняти рішення ( всі рішення однаково важливі / страшні / погані / хороші ) говорить, що час починати щось робити.
І це на тлі основних симптомів — хронічна втома, дратівливість, безсоння, внутрішня напруга, каруселі думок, які неможливо зупинити, перенесення справ на завтра, завтра, завтра… А потім настає день Х, коли людина вже не може встати з ліжка.
Мій знайомий дизайнер лежить уже другий місяць у духовній комі.
Бережіть себе та будьте уважні.
Друзі, для лікування страхів єдиними дієвими є інструменти когнітивно-бехавіоральної терапії. Чи не ведіться на драми, психодрами, позитивні психотерапії, розстановки, і так далі. Перевіряйте в гугле, адже вас там не забанили? Якщо ви підключите вправи на усвідомлене спостереження і самогіпнози, лікування пройде швидше. Головне – правильний діагноз та правильно побудована концепція конфронтації страхів або так звана експозиція. Лікування страхів стало класикою у західній психотерапії. Усі сейф.
У страхах успішна практика конфронтації — це перша справа.
Не забудьте викинути з асортименту багатогодинну тягомотину про карму.
Ще раз про внутрішню дитину.
Ґрунтом для ненависті чи нелюбові між членами однієї сім’ї найчастіше є нерівність, успішність одного з них. І ця успішність викликає заздрість, конкуренцію. І якщо дистанція між успішним і неуспішним зростає, почуття заздрості стає інтенсивнішим та інтенсивнішим. Нічого не зміниться, якщо конкурент “паде”, – його чекають зловтіха і почуття “справедливість перемогла!” замість жалю, милосердя та кохання.
Двигуном усієї цієї хвацько закрученої історії є спрага «постраждалих» бути улюбленими «бавовною долі» і бути прийнятими світом його інтересів, його цінностей, бути постійно ним побаченим і почутим. Як найвищим авторитетом, як масштабом та ідеалом.
Як не парадоксально це звучить, в основі всіх диких історій лежить бажання бути коханим та визнаним. І якщо не зупинитися, не впізнати цю маленьку поранену дитину в собі, цей гаденя споганить вам ваше доросле сильне життя.
Внутрішня дитина у вас-це флеш-бек, що повторюється, і так до нього і слід ставитися. Як до маркера-що я забув зробити для себе, де я вчинив проти своєї волі та своїх бажань, де я забув себе?
Успіхів.
Одна з вічних тем на психотерапевтичних сесіях, сповнена страждань і глибоких душевних мук, – це почуття провини матері перед дітьми. Особливо виражено воно у так званих «заробітчанок», які стояли перед вибором повного фінансового нуля зі всілякими наслідками чи від’їзду на заробітки, залишивши, чи правильніше сказавши, довіривши свою дитину чи дітей своїм близьким. Ця драма повторюється майже дослівно з кожною пацієнткою екс-заробітчанкою: мила, прибирала, підмивала, висилала гроші на батьківщину, на собі економила і вгризалася в чужу землю, щоб перевезти дітей. У цей час сім’я нормально жила, дитина «спонсора» не була ні коханою, ні доглянутою. І коли нарешті правдами і неправдами мати з дитиною з’єднуються, виринає все, що дитина повинна була прожити і пережити в розлуці з матір’ю.
Важко говорити про той біль, який проживають матері-заробітчанки, що орають на всю сім’ю, в надії, що її дитина зростатиме в коханні та турботі. Матері з вкраденим материнством.
Через роки вони приходять до мене з оперованими спинами, невиліковними хворобами, виробленими, і почуттям провини перед дитиною.
Одного разу я сказала одній пацієнтці: Послухай, ти мала стати пілотом Боїнга і ти мала його разом з пасажирами покерувати над океаном, і посадити в безпечному місці. Ти не могла одночасно роздавати пасажирам твого Боїнга ковдри, їжу, розважати їх та бити туалети.
Якби ти кинула свій штурвал, ваш Боїнг із усіма пасажирами навернувся б у мить. І це не твоя вина, що інші на борту відмовилися виконувати свою роботу.
Ти посадила свій Боїнг з усіма в цілості та безпеці. А решту ми розчистимо. Даси покерувати?
